5. 1. 2010

Tak, a teď se teprve ukáže, proč mě tehdy nevzali na žurnalistiku...

Je ze mě Finka - díl 1.

Potřebovala jsem změnu; vzít voskovku a udělat tlustou barevnou čáru za několika posledními měsíci. Změnit prostředí.. a získat nový pohled (nadhled) na staré věci. Přihláška, pohovor, výpověď v práci a hurá do Finska! Těšila jsem se jako dítě na Vánoce.

Děda mráz

Po zalehnutí na kufr jsem zip opravdu dopnula a v pondělí ráno vyrazila směr Ruzyně. Lety zrušené (v lepších případech opožděné), platby za nadváhy (zavazadel), cestující naštvaní a letištní personál se tvářil, jako by jim někdo přistřihl křidýlka, a to nejen zaměstnancům ČSA. Po dvou hodinách letu jsme přistáli v cílové destinaci. "Dobrý den, hovoří k vám kapitán. Právě jsme přistáli v Helsinkách. A zdá se, že nám zamrzly dveře." Welcome in Finland!

Všichni už jsou v Mexiku

Po příletu jsem nasedla na autobus a vyrazila na sever do města Lahti, kde mě čekal poslední přestup na spoj do města Jyvaskyla, kde teď bydlím a studuji. Cesta sice trvala dlouhé čtyři hodiny, ale připadala jsi si jako v kině. Za okýnkem právě běžela 3D verze Mrazíka. Slovo "zima" by se ve spojení s Českem mělo zakázat. Chcete-li zažít zimu, myslím ZIMU, musíte se vypravit sem. Let it snow, let it snow, let it snow. Společně se mnou vyskočila z autobusu slečna v krátké sukýnce a keckách. Exchange Erasmus studentka od pohledu. No jó, je z Mexika. Prý tam teď mají 25 stupňů. Možná se podívala na internet a zjistila, že ve Finsku je stejně (jen opomněla mínus).

Líbánky na kole

Prozatím mám za sebou první den, který se nesl ve znamení "Orientation Week". V grafu jménem "Culture Shock" jsem momentálně bod se jménem Honeymoon Period. Ze všeho jsem "soooo excited". Po hanymůn pírijot ovšem přijde krize. Nepochybuji o tom.

6 komentářů:

 1. Kde je tady tlacitko LIKE?:)

  OdpovědětVymazat
 2. Hezké, dlouhé, jako za starých časů :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc tam na severu nezvlč, v létě tě pak čeká duchovní osvícení v Kotli (nebo spíš HaKotel). Putuješ do čtečky...

  OdpovědětVymazat
 4. Tohle je nejhezčí věta: "Za okýnkem právě běžela 3D verze Mrazíka." Díky!

  OdpovědětVymazat